« Ožujak 2024 »

Dani u vali
Autor: Administrator , 9. 10. 2017.

I ove se godine, sada već tradicionalno, od 14.- 17. 09.  održala u našem mjestu manifestacija „Dani u vali“. Svo ovo vrijeme s nama su bili i učenici OŠ Bogumila Tonija iz Samobora. Došli su s nama zaigrati malo nogometa i odbojke, i stvarno, jesmo zaigrali i jesmo malo. Time smo, malo preuranjeno proslavili i Europski školski dan. Ostatak vremena družili smo se na rivi, veslali, kupali se…..nadamo se da im je bilo lijepo i da će se ovog susreta dugo sjećati.

Uz vrlo bogat program u trajanju od tri dana gdje se moglo naći ponešto za svakog, nas je najviše zanimala činjenica da nam je udruga Palagruža donijela gundulu koja nas je prošle godine odvela dva puta u Komižu i na kojoj smo radili u 5 navrata. Pogledajte kako je lijepa i kako blista! Krstili smo je dječjim šampanjcem i porinuli u more davši joj ime DEŽBIJEGA. Bio je to očajnički uzvik inženjera barba Nene dok je pokušavao ispraviti  nemušto skrojena rebra ne bi li zalijepio oplatu ( a stvarno smo se trudili napraviti ih što ravnije). Uglavnom, uz DEŽBIJEGU tu su se našle i dvije gundule iz Komiže uz pratnju prijatelja nam NIKE-jedinog predstavnika učenika iz Komiže te jedna iz Murtera. Ako mislite da su 4 gundule malo za ne ići doma gotovo 3 dana i čekati u redu za veslanje-varate se. Upravo smo to i radili. Naravno, da bude napetije bila je organizirana i mala regata s 18 parova. Pobjednik ovog natjecanja bila  posada Matea Dulčić i Antonija Škarpa, a nagrade su im uručene na završnoj večeri uz jako interesantan program. Bila je tu i Moreška iz Korčule te kud-ovi iz Staroga Grada, Jelse i Hvara.

Eto. Na kraju smo se lijepo pozdravili sa svima i dogovorili ponovo druženje u Komiži na Donima Svetega Mikule. Usput se nadamo da će ova manifestacija zadržati barem bijenalni karakter i da ćemo se svi ovako družiti barem svake dvije godine!

Do sljedećeg druženja…….gledajte fotografije!