PROJEKT PODUZETNIŠTVA - RERA
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 5. 11. 2020.

26. i 27. listopada, pod pokroviteljstvom RERE odradili smo posljednju radionicu na temu izrade originalnog proizvoda naše škole kojim ćemo se baviti u sklopu naše zadruge i koji će u neku ruku biti naš "zaštitni znak". Pod budnim okom "mentora" Michaela radili smo, kako vidite u naslovu cijela dva dana.

Kako se nismo smjeli miješati po grupama, prvi smo dan stavili u akciju učenike 7a razreda koji su sa svojom učiteljicom Marijom Bogdan, vjeroučiteljicom i učiteljicom DOMAĆINSTVA pokušali našim tradicionalnim starogrojskim paprenjocima dati nove oblike i novi smisao. Dakle, mijesili smo i oblikovali tijesto, kombinirali ga u raznim oblicima i veličinama i ukrašavali ga. Pri tome smo morali razmisliti koji tip "kolača" se može plasirati kojem tipu potrošača. Mislili smo i na djecu, odrasle, djedove i bake, turiste.....

Dan poslije, druga grupa, odnosno učenici 7b razreda imali su zadatak osmisliti ambalažu, logo i ime proizvoda. Bilo je puno ideja, a završna imena očekujemo do kraja ovog tjedna.

Pred nama je još velik zadatak. Da bi se predstavili na Gastro Adventu u Splitu tijekom mjeseca prosinca moramo finalizirati ovaj proizvod do kraja: to jest najmanje 100 različitih paketa paprenjaka sa svim što pakiranje finaliziranje i plasiranje podrazumijeva: kutije, logo, logo, promocije, moramo opremiti i našu kuhinju....iskreno se nadamo da ćemo stići obaviti sve na vrijeme i da će naši paprenjaci biti prepoznati, zapaženi i "pojeden" do zadnje mrvice.