FESTIVAL SALATE
Autor: Tea Beritić, 4. 5. 2016.

FESTIVAL SALATE, VOĆA I POVRĆA

U travnju 2016. održane su 3 radionice za učenike 6. razreda OŠ Petra Hektorovića u sklopu Festivala salate koji će se održati u lipnju kao dio programa za proslavu 2400. godina osnutka Staroga Grada.

1. radionica održala se na satu geografije gdje su se učenici upoznali sa teorijom sadnje, društvenim odnosima, ulogom turizma, zdravom prehranom i aditivima u hrani.

2. radionica održala se u sklopu sata likovnog odgoja. Učenici su posjetili polje i ocrtavali drvene daske za scenografiju Festivala salate. Poruka izrade ograde je da jedna daska ne čini ogradu već tek povezana i čvrsta ograda, kao i zajednica, čini stabilan i postojan temelj u ovom slučaju male zajednice od 2000 stanovnika našeg mjesta. Nakon ocrtavanja ograde učenici su sponatno počeli zalijevati biljke, kopati i uređivati okoliš. Time su pokazali koliko je poljoprivreda dio naše kulture i običaj što su naučili od svojih roditelja.

Na 3. radionici učenici su u polju sadili rajčice u posude te ih odnjeli kući za daljnje održavanje i presađivanje. U sklopu predmeta prirode to im je domaći rad, a svoj rad će pokazati na festivalu salate. Pokazano im je brdo od smeća koje se nalazi poviše Molog sela te su upućeni u reciklažu i kompostiranje. Učenici su jeli kokice i orašaste plodove i pili limunadu kao primjer zdrave prehrane.

pogledaj slike

FESTIVAL SALATE
Autor: Tea Beritić, 4. 5. 2016.

FESTIVAL SALATE, VOĆA I POVRĆA

pogledaj slike