Obilježavanje 20 godišnjice pada grada Vukovara
Autor: Linda Kuničić, 22. 11. 2011.

VUKOVAR

Kako smo mi u školi obilježili taj dan možete pogledati u galeriji fotografija ili na link http://os-phektorovica-starigrad.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=12
Hvala svim učenicima na sudjelovanju!

18.studeni! Naviru sjećanja, vraćaju se slike, suze same teku niz obraze, sjećamo se grada heroja,Vukovara, kada nam se miješaju emocije, srdžba, ponos, mržnja, osveta i na kraju ljubav koja je grad učinila herojem.

Teško mi je pisati i misliti o nečemu čega nisam bila dio. Sve što znam o ovome, to su priče koje sam čula od starijih, koje sam čula i vidjela preko medija. Pa ipak, na sam spomen Vukovara, nisam to više ja. To je neka ptica slomljenih krila koja bi rado poletjela i vinula se u visine i zapjevala svoju molitvu za svaku žrtvu toga grada.

Pa i nakon toliko godina, pitam se ZAŠTO? Zašto djeci uskratiti djetinjstvo, zašto roditeljima oduzeti djecu, zašto starcima prekinuti mir? Zašto...?

Oni su samo htjeli živjeti, voljeti, gledati izlazak sunca i promatrati mjesec koji se zrcalio u Dunavu!

Andrea Moskatelo, 8.r.

Priloženi dokumenti:
Bitka_za_Vukovar.pptx (3.29 MB)

Obilježavanje 20 godišnjice pada grada Vukovara
Autor: Linda Kuničić, 22. 11. 2011.

VUKOVAR

Hvala svim učenicima na sudjelovanju!

Andrea Moskatelo, 8.r.

Priloženi dokumenti: