« Ožujak 2024 »

PRIJATELJSTVOM PROTIV RAZLIČITOSTI
Autor: Administrator , 28. 3. 2018.

RAZMJENA UČENIKA SA ŠKOLOM DR. IVAN MERC IZ ZAGREBA

I ove smo godine u sklopu projekta Prijateljstvom protiv različitosti od 19. – 23. 03. u našim domovima i školi ugostili 16 učenika iz OŠ Ivan Merc iz Zagreba. Petero od njih već su „stari prijatelji“ i znamo se još od prošle godine, a jedanaestero su „novi“, uglavnom učenici petih i šestih razreda.
    Tjedan u kojem smo se družili bio je prepun događanja pa smo se družili uz prezentacije, projekte, ples, kvizove i šetnje.

20. 03. obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja. Slušali smo jedni druge u svojim narječjima, prevodili i pjevali, a u popodnevnim satima popeli smo se na naše jedino jadno 100 metara visoko brdo-Glavicu. Vođe puta uz prigodna predavanja bili su naša učiteljica biologije-prirode i kemije, Andreja Roić i prof. povijesti Vinko Tarbušković.
    21. 03.  s danom zakašnjenja obilježili smo Međunarodni dan sreće i -točno na vrijeme „Svjetski dan DOWNovog sindroma“. Nakon prigodnih prezentacija i kviza-ankete o tome što sreća za svakog od nas jest, razmijenili smo i informacije i iskustva o DOWNOVom  sindromu a zatim navukli različite čarapice i u dvorani plesali Ples srdaca te pogađali pjesme u kojima se pojavljuje riječ „sreća“   U popodnevnim satima, zbog lošeg vremena morali smo otkazati sportska natjecanja pa smo igrali Kahoot u učionicama.
     22. 03. jutro je bilo posvećeno prezentacijama povodom obilježavanja Svjetskog dana voda. Poslijepodne smo se odvezli do Dračevice, naše „bare“ koja je bila puna vode a zatim do Vrboske.
Bilo je jako hladno, no ipak nas je pred večer sve iznenadio snijeg koji je počeo padati iza osam sati. Na žalost, nije se zadržao. Sljedećeg su jutra naši gosti zbog  nevremena i cestovnih nepogoda morali odgoditi povratak kući od petka na subotu. Što su toga dana poslijepodne naši učenici radili… Pogledajte :)

PRIJATELJSTVOM PROTIV RAZLIČITOSTI
Autor: Administrator , 28. 3. 2018.

RAZMJENA UČENIKA SA ŠKOLOM DR. IVAN MERC IZ ZAGREBA