Pozdrav
Autor: Administrator , 28. 9. 2018.

POŠTOVANI UČENICI!

Još jedno ljeto je iza vas (i ne možete se nikako potužiti da vam je bilo prekratko), još jedna godina pred vama.
Ne možete ni zamisliti koliko ste se promijenili: narasli, uozbiljili, koliko ste lijepi i osunčani….i nadam se-spremni za nastavak vašeg školovanja.
Ljenčarili ovih mjeseci niste-to svi znamo.
Bilo je ovo ljeto tijekom kojeg smo cijelo vrijeme promovirali vaš rad i našu školu. A ona ove godine obilježava čak nekoliko obljetnica.
Prisjetimo se:
110 godina od izgradnje; 50 od obnove nakon što je spaljena u 2. svjetskom ratu; 190 godina školstva u mjestu; 50 godina našeg školskog lista i 450 godina od prvog izdanja Hektorovićeva ¨“Ribanja i ribarskog prigovaranja.“

Izdali smo jubilarni školski list, štampali reprint Kuničićeve publikacije iz 1908: „Prigodom otvora nove školske zgrade“; napravili puno magneta s naslovnicama 1. i 2. izdanja „Ribanja“; naša mala dramska družina predstavila je gradu svoju skraćenu verziju spjeva nekoliko puta; bili smo i u Grohotama na Šolti promovirajući već proslavljenu izložbu „Tragom Petra Hektorovića“….naša kazališna dramska grupa izvela je i predstavu po knjizi gospodina Damira Carića „Dobri naši zahodi“- u Dolu i Starom Gradu; naša foto grupa predstavila se vrlo reprezentativnom izložbom CamereObscure u jedinom nam Tvrdalju….uistinu ste bili vrijedni!

I eto, krenuli smo!

Koko je bilo prvi dan pogledajte u video isječku  iz emisije „Dobro jutro Hrvatska“ od 13.09.2018.

Što je nova? Hmm…uvijek imamo novosti: nema više starih dnevnika. Sada smo i mi u sustavu Ednevnika. Nema više ni veeelike učionice povijesti i geografije: malo smo joj ukrali kvadrata za ravnateljičin novi ured. Ostalo je …ostalo po starom.
Idemo dalje, dan po dan. Osim što morate učiti, nastojat ćemo vas i zabaviti i dati vam prilika da se sami zabavite i ponešto radite.

Sretno!

PS: U fotogaleriji su sporadične fotografije nekih od događanja. Neka to za početak bude dovoljno.

Srdačno!

Jasminka Pakušić, ravnateljica

Pozdrav
Autor: Administrator , 28. 9. 2018.

POŠTOVANI UČENICI!

Ljenčarili ovih mjeseci niste-to svi znamo.
Prisjetimo se:

I eto, krenuli smo!