Dvodnevni izlet u Starigrad Paklenicu (28. i 29.09.2018.) – šesti razred
Autor: Administrator , 11. 10. 2018.

Krenuli smo trajektom ujutro u 5:30. U Splitu nas je čekao autobus. Putem u autobusu bilo je zabavno. Stali smo kraj Šibenskog mosta. Tamo smo vidjeli kako se rijeka Krka ulijeva u more i vidjeli smo veliki most. Slikali smo se i krenuli dalje.

Kada smo došli u Starigrad Paklenicu svi smo bili začuđeni, na rivi nas je slastičar počastio sladoledom, a u školi su nas dočekale svježe kifle. Na igralištu škole smo igrali nogomet sa našim domaćinima. Zatim smo krenuli kućama naših domaćina. Ručali smo, a zatim smo krenuli na mjesto gdje su bila „mirila“. Učiteljica nam je ispričala kako su na nosila stavljali pokojnog čovjeka i spuštali ih sa Velebita u selo. Kad bi došli iznad sela stavljali su ih na pod i obilježavali tako da bi veću stijenu stavili kod glave, a manju kod nogu. Vjerovali su da ljudima duša ostaje na tim mirilima.

Nakon toga smo krenuli ka Kuli u kojoj je bio kralj Pasoglavi, poigrali se na igralištu pored mora, pa smo otišli kući na večeru.

Sutradan je bio veliki dan za nas, jer smo se penjali na Velebit. Išli smo Nacionalnim parkom Paklenica. Došli smo do Lugarnice gdje smo ručali grah. Poigrali smo se. Nismo išli do Planinarskog doma jer je puhala jaka bura i bilo je hladno.

Spustili smo se niz Paklenicu i došli do mjesta gdje je bio naš autobus. Pozdravili smo naše domaćine i krenuli prema Splitu. Došli smo kući trajektom u 22:30.

Dio atmosfere pogledajte ovdje smiley

Ivan Tepić, 6. razred

Dvodnevni izlet u Starigrad Paklenicu (28. i 29.09.2018.) – šesti razred
Autor: Administrator , 11. 10. 2018.

Dio atmosfere pogledajte ovdje smiley

Ivan Tepić, 6. razred