VELIKA AKCIJA PRIKUPLJANJA STARIH I ODBAČENIH MOBITELA
Autor: Linda Kuničić, 22. 11. 2011.

Čovječe, gdje ti je mobitel?

Danas u svijetu broj mobitela premašuje brojku od 5 milijardi uređaja. U prosjeku korisnik mijenja mobitel svakih 14 mjeseci.

A što se pritom događa sa starim mobitelima.? Gdje se bacaju? Recikliraju li se?

Stari i odbačeni mobiteli u prirodu otpuštaju na desetke štetnih i opasnih tvari: kobalt, litij, bakar, olovo, živu, nikal te kadmij koji se smatra jednom od najotrovnijih tvari na svijetu.

Recikliranjem mobitela uvelike bi smanjili potrebu za sječom tropskih šuma, sačuvali bi staništa čovjekolikim majmunima te bi zaštitili prirodu od štetnih kemikalija.

"Čovječe , gdje ti je mobitel?" velika je akcija prikupljanja starih i odbačenih mobitela u Hrvatskoj.

Svi prikupljeni mobiteli će se predati ovlaštenom reciklažnom dvorištu i tako smanjiti štetan utjecaj na prirodu, a posebno na gorile i čimpanze.

Svi dijelovi mobitela mogu se reciklirati, odnosno ponovno upotrijebiti.

Akciju organizira Zoološki vrt grada Zagreba povodom EAZA Godine čovjekolikih majmuna.

OŠ Petra Hektorovića, tj. Ekološka grupa također se priključila ovoj Akciji koja je nagradnog karaktera.

Stoga Vas molimo da do 29. studenog 2011.g prikupite stare i odbačene mobitele te ih donesete u školu (u ured pedagoginje).

Stari neupotrebljivi mobiteli se mogu prikupiti od mama, tata, ujaka, strini, prijatelja, susjeda ili svakoga tko ima stari mobitel za baciti.

Cilj je prikupiti što veći broj starih mobitela. Uz mobitele mogu se predati i punjači.

Pozivamo Vas na suradnju te unaprijed zahvaljujemo!

VELIKA AKCIJA PRIKUPLJANJA STARIH I ODBAČENIH MOBITELA
Autor: Linda Kuničić, 22. 11. 2011.

Čovječe, gdje ti je mobitel?

Svi dijelovi mobitela mogu se reciklirati, odnosno ponovno upotrijebiti.

Pozivamo Vas na suradnju te unaprijed zahvaljujemo!