« Listopad 2024 »

Kalendar školske godine 2024./2025.

"Volin more" - avantura za male morske istraživače
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 29. 5. 2024.

Pozivamo sve učenike na putovanje posvećeno morskoj avanturi za najmlađe. Riječ je o prvom od ukupno četiri događanja koje organizira Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije (TZ SDŽ) u suradnji s Turističkim zajednicama Podgore, Supetra, Starog Grada i Marine tijekom svibnja i lipnja.

U sklopu festivala za djecu je pripremljen raznolik program koji uključuje lutkarsku predstavu o periski 'Pinna' za koju se pobrinuo Teatar Dragon. Predstava je to o sudbini male periske Pinne i njenih morskih prijatelja. Nadalje, udruga Sunce pripremila je niz atraktivnih aktivnosti koje uključuju izradu slika i maketa, bojanke, interaktivne igre te promatranje mikroplastike i morskih organizama. Kroz ove radionice djeca će na zabavan način učiti o bioraznolikosti mora, problemima onečišćenja i značaju zaštite okoliša. Za sve znatiželjne koji sanjaju o tome da se jednog dana okušaju kao ribari, pripremljena je i posebna radionica - mala škola vezivanja udice. Pod vodstvom iskusnih ribara, polaznici će imati priliku naučiti osnovne tehnike i trikove vezivanja udica.